універсальна програмна послугаПротягом місяця провайдери повинні включити в УПП канали, які ведуть ефірне цифрове телемовлення. Національна рада з питань телебачення і радіомовлення включила додатково до пакету програм універсальної програмної послуги (УПП) телеканали, які здійснюють мовлення в стандарті DVB-T2 відповідно до ліцензій в мультиплексах МХ-1, 2, 3, 5. Відповідне рішення регулятор ухвалив на засіданні 11 липня.

Таким чином, усі цифрові телеканали стали обов’язковими для ретрансляції в мережах провайдерів.

Представники Національної ради в областях зобов’язані поінформувати провайдерів програмної послуги про розширення УПП і в місячний термін поінформувати Нацраду про виконання цього рішення.

Переліку телеканалів і територій, на які поширюється УПП, в рішенні не вказано, але воно, за словами голови Нацради Володимира Манжосова, стосується і 28 загальнонаціональних, і 4 регіональних/місцевих цифрових мовників – у містах, де є передавачі компанії «Зеонбуд», і на території, яку вони охоплюють своїм мовленням.

«Рішення вступає в силу з моменту опублікування. У місячний термін провайдери повинні включити канали, які ведуть ефірне цифрове телемовлення. Вони повинні їх внести в УПП при переоформленні або отриманні ліцензії. Є ще, наскільки пам’ятаю, чотири загальнонаціональні цифрові канали і кілька регіональних, які ще не вийшли (в ефір). То їх – після початку мовлення», – пояснив на брифінгу Володимир Манжосов.

На зауваження журналістів, що не всі мережі кабельних операторів мають можливість до розширення універсальної програмної послуги до більш ніж 32 телеканалів (адже в УПП крім цифрових залишаються й аналогові ефірні мовники), Володимир Манжосов зазначив, що «такі технічні можливості відсутні в незначної кількості провайдерів програмної послуги. А по-друге, норма закону є норма закону. До нас звернулися переможці цифрового конкурсу з вимогою прийняти Національною радою рішення. Не реагувати ми не можемо».

Голова Нацради наголосив, що додаткові 32 канали в УПП з’являться, коли всі мовники запустяться, а поки що для різних міст кількість програм УПП буде різною. Які саме мовники не розпочали мовлення, пан Манжосов не уточнив, зазначивши, що лише цитує інформацію компанії «Зеонбуд». Планово перевіряти ліцензіатів, зокрема й на предмет початку мовлення, регулятор буде вже після виборів, які відбудуться 28 жовтня, оскільки до тих пір триватиме мораторій на перевірки телерадіокомпанії.

Своїм рішенням Нацрада не стала деталізувати перелік УПП для кожного окремого населеного пункту. Регулятор каже: якщо провайдери у якомусь місті не зможуть зловити ефірний цифровий сигнал когось із мовників, вони мають звертатися до Нацради, яка разом з провайдером/оператором цифрової мережі «Зеонбудом» розглядатиме питання про зміну УПП в цьому населеному пункті.

«Універсальна програмна послуга для кожного міста починала встановлюватися попереднім складом Національної ради. Але закон про Національну раду такої процедури не передбачає, – пояснює Володимир Манжосов. – По кожному місту, коли зараз приходить провайдер до Національної ради, ми визначаємо УПП конкретно для нього. Тому що в нас було багато випадків, коли, наприклад, у якомусь місті стоїть малопотужний передавач і не в усіх провайдерів головні станції мають можливість приймати цей сигнал. Сьогодні все відбувається за зверненням компанії. Якщо компанія довела, що вона не може приймати цей сигнал відповідно до висновку УДЦР, то ми для цієї компанії виключали мовника з УПП у цьому населеному пункті».

У Нацраді не вважають передчасним своє рішення про розширення УПП з огляду на експериментальну роботу мережі «Зеонбуду» (нагадаємо, 23 травня Нацрада замінила «Зеонбуду дві частоти, посилаючись на висновок УДЦР за результатами експериментальних робіт). «Мережу вже побудовано, – запевнив Володимир Манжосов. – Я сам придбав приймач і за 60 кілометрів від Києва маю чудовий перегляд програм (антена – на висоті мого зросту, не потрібно її кудись виносити)».

Про це повідомляє telekritika.ua

One thought on “Нацрада включила до універсальної програмної послуги всіх цифрових мовників

  1. Эта “універсальна програмна послуга” очень уж напоминает аферу. Каналы платят деньги частной конторе Зеонбуд за DVB-T2, а Нац.Рада заставляет кабельщиков отдуваться за провал эфирной цифры и бесплатно включать эти каналы в свои пакеты. Настолько продажного руководства у связистов не было за всю историю с момента изобретения радио

    А почему? Да потому, что каналы унылые. Их и бесплатно смотреть никто не будет. Ни приличных фильмов, ни Дискавери… одни политиканы языками друг друг что-то там чешут и всё

    [img]http://delta.donetsk.ua/users/~Brigantina.Pidnimaet.Parusa/Images/2012/2012.07.22.universalna-programna-posluga.jpg[/img]

Залишити відповідь